به گزارش صباح سجاد یعقوبی مخترع و نخبه ایرانی که در ترکیه در حال تحصیل است در صدد دریافت تابعیت برای ترکیه می باشد
92/5/3 - 13:16 2013/7/25 13:16

 

به گزارش ایرنا 'سجاد یعقوبی' مخترع جوان ایرانی و برنده مدال طلای مسابقات اختراعات جهان در بخش پزشكی ادعاهای برخی از رسانه های تركیه مبنی بر اخذ تابعیت این كشور را تكذیب كرد.

این مخترع جوان ایرانی امروز - شنبه - در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نوشتارهای برخی از روزنامه های تركیه مبنی بر اخذ تابعیت این كشور ، با تكذیب این ادعاها گفت : من به ایرانی بودن خود افتخار می كنم و با نام كشورم در رویدادهای مختلف شركت خواهم كرد.
وی گفت : به نمایندگی از ایران در مسابقاتی كه در آمریكا برگزار خواهدشد ، شركت می كنم و در انتظار كسب افتخاری دیگر هستم.
یعقوبی كه در دانشگاه 'باغچه شهیر' تركیه در رشته پزشكی به تحصیل اشتغال دارد ، افزود : در این مسابقات كه روز ۱۹ ژوئن ( ۳۰ خرداد ) در آمریكا برگزار می شود، در بخش مسابقات اختراعات پزشكی شركت خواهد كرد.
وی كه در سال ۲۰۱۲ عنوان جوان ترین مخترع جهان را از سازمان جهانی یونیسف دریافت كرد، اظهارداشت : با آخرین دستاورد خود در بخش پزشكی كه دستگاهی است كه به 'ردیابی تومور' در مغز می پردازد ، در این مسابقات شركت می كنم و امید دارم كه افتخاری دیگر برای كشورمان در عرصه های علمی به دست بیاورم.
این دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در تركیه در ادامه به پیشرفت های عظیم علمی در ایران اشاره كرد و گفت : جوانان ایرانی با پیشرفت در مسائل علمی و فرهنگی در هر گوشه از جهان باعث افتخار آفرینی برای كشور عزیزمان می شوند.
یعقوبی كه با شركت در مسابقات جهانی اختراعات كه به تازگی در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، مدال طلای بخش اختراعات پزشكی را آن خود كرد ، گفت :این مسابقات با همكاری شهرداری ژنو و با حمایت سازمان مالكیت فكری سازمان ملل متحد ، فدراسیون جهانی مخترعین ، سازمانهای علمی و تحقیقاتی بیش از ۴۰ كشور جهان برگزار شد.
وی افزود: من در این مسابقات یك دستگاه الكترومكانیكی كه با منبسط و منقبض كردن ماهیچه های مژكی چشم به طور منظم، بسیاری از بیماری ها و عیوب چشم را در مدت خاصی بدون مصرف دارو و عوارض جانبی بر طرف می كند شركت كردم و مدال طلا را به خود اختصاص دادم .
سركنسولگری ایران در استانبول به تازگی با برگزاری مراسمی از این مخترع جوان كشورمان با اهدای جوایزی تقدیر كرده بود.

کلیدواژه ها :
  • شما به این دروغ چه مدالی میدهید :
    • منابع دروغ
    • منابع تکذیب